Obsah: Vymknuta z kloubů

Deníkové záznamy, články, úvahy a korespondence Karla Sýse, nonkomformního konformisty, básníka a publicisty.
Uváděné publicistické dílo Karla Sýse reflektuje události na poli kultury, literatury a umění i politiky, od července 1999 po červenec 2004. Básníkovy publicistické texty (určené nejspíš jen pro toto vydání) neuvádějí přesné citace, chybí odkazy. Články, kritiky a recenze se vyznačují razancí, která téměř vyráží dech, namnoze i řadou rozporů. Sýsova publicistika těchto let především varuje před komercionalizací kultury, vede k zamyšlení nad problémy současného kulturního života, nad společenskými souvislostmi přelomu století, je svým způsobem opoziční kritikou - hlasem, kterému bychom naslouchat měli.
Vytvořil: ota61
Upravil: pan.Kchiu