Obsah: Lidická vzpomínání

Dokumentární publikace institutu Památník Lidice obsahující dochovaná svědectví pamětníků nebo jejich potomků a archivní záznamy soukromého i oficiálního rázu. Bohatý fotografický materiál.
Kniha tvoří jakýsi vzpomínkový pandán k převážně historiografické práci "Lidice - Příběh české vsi" a komplet jako celek se tak snaží zaplnit mezeru ve zpracování tématu lidického mementa po roce 1989. Zařazením obsáhlého množství původních pramenů (zdroje např. - soukromé sbírky, Úřad dokumentace vyšetřování zločinů komunismu, Státní oblastní archiv Kladno) se sestavovateli zdařilo zachovat jednotlivé osudy v jejich pestrosti a různorodosti a částečně tak očistit celé poprávu národní téma od interpretačního nánosu komunistické propagandy. Formou zpracování i podání je kniha určena nejširší veřejnosti.
Vytvořil: ota61
Upravil: Mady