Obsah: Jarní vody

Jeden z nejkrásnějších milostných příběhů ve světové literatuře. Romantický příběh lásky, nakonec zklamané a nikdy nenaplněné, s krásnou postavou Gemmy, ženy hlubokého a opravdového citu, typicky turgeněvovské hrdinky. Jeden z nejkrásnějších milostných příběhů ve světové literatuře, do něhož se promítlo mnoho autorových osobních zážitků a pocitů.
Podle stejnojmenné Turgeněvovy novely natočil v roce 1968 Václav Krška vzpomínání stárnoucího ruského šlechtice Sanina, jenž si vybavuje nenaplněnou lásku, již v mládí zažil. Výrazné je nostalgické ladění, které provází příliš pozdní prozření. Hrdina se totiž při zahraničních cestách zamiloval do prosté dívky, avšak opustil ji kvůli krákodobému milostnému vzplanutí k sobecké krásce z vyšší společnosti. Režisér věrohodně vyřešil i potíže s odpovídajícím časoprostorovým zakotvením.
Režie: Václav Krška
Hrají: Vít Olmer, Alžbeta Štrkuľová, Květa Fialová, Marie Glázrová, Vladimír Krška, Josef Kemr, Luděk Munzar a další
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize + csfd.cz