Obsah: Rusalka

Rusalka : Královské české zemské a Národní divadlo: premiéra 31. března 1901: Národní divadlo - 100 let od prvního uvedení: pamětní tisk  / Taťána Součková, Jan Panenka  ; angl. překlad Yveta Shanfeldová; [hudba] Antonín Dvořák; [libreto] Jaroslav Kvapil
      .
Pamětní tisk vydaný v r. 2001 u příležitosti 100. výročí uvedení opery Rusalka na scéně Národního divadla. S obrazovými dokumenty k původní inscenaci.
Publikace obsahuje především četné dobové fotografie scény, ateliérové snímky pěvců v jejich operních rolích a barevné kostýmní návrhy Karla Šimůnka k postavám Vodníka, Lesních žínek, Rusalky, Prince a Cizí kněžny. Fotografie připomínají i samotné autory a prostředí Vysoké, kde vznikla podstatná část díla. Součástí pamětního tisku je přetisk Dvořákova dopisu Jaroslavu Kvapilovi s prosbou o úpravy v libretu a ukázka z Dvořákova rukopisu.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz