Obsah: Synové vlčice

Historický román z období starověku o ctižádostivé kněžce a jejích dvojčatech čerpá z pověsti o založení Říma. Čtrnáctiletá hrdá kněžka Iliana, dcera etruského krále zbaveného trůnu, porodí chlapce-dvojčata, jejichž údajným otcem je bůh. Romulus a Remus jsou odkojeni vlčicí a vyrůstají bez matky až do svých devíti let, kdy se k nim Iliana navrací, aby jednomu z nich pomohla na trůn a pomstila tak svého otce. Mezi bratry a matkou jsou složité vztahy plné lásky, žárlivosti a nenávisti. Z bratrského soupeření vzejde vítězně Romulus, který zabije krále z Alby, posléze i svého bratra a postaví nové město, jež se již navždy nazývá po něm - Roma. Autorka s pomocí starověkých reálií a vlastní fantazie předložila čtenářům nový překvapivý pohled na dávný mýtus o vzniku Říma.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize