Obsah: Sloupy věčnosti

Sarah se již v mládí rozhodla, že se nepodřídí ustáleným společenským pravidlům, nýbrž vezme osud do svých rukou.
Po boku manžela, italského jarmarečního siláka Giovanniho Belzoniho, procestovala celou Evropu. Nakonec se jako jedna z prvních evropských žen usadí v Egyptě, tajemné zemi, jež se na začátku 19. století právě začíná otevírat modernímu světu. Ženu zde berou buď jako lacinou pracovní sílu, nebo coby ozdobu harému - a také muži kolem Sary jsou přesvědčení, že vědí, co se pro ženu sluší a patří.
Sarah záhy pochopí, že nestačí odvážit se pouze jednoho kroku vpřed. Vydává se proto na vlastní cestu, od pyramid nedaleko Káhiry přes Abú Simbel až do Svaté země - a každý nový objev ji vede k novému rozhodnutí...
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize