Obsah: Medvídek Kuma

Medvídek Kuma : nevšední putování na severní pól  / Text a il. Martina Skala

Pohádkový příběh malého medvíděte, které se vydalo na dalekou cestu na severní pól zachránit svého tatínka před tajícími ledovci a ohromnou obludou El Niňo. Pro čtenáře od 5 let.
Kuma znamená v japonštině roztomilý medvídek, což malý Kuma rozhodně je. Jeho srst zdobí tři hnědé flíčky, které zdědil po mamince medvědici grizzly, jinak má kožíšek celý bílý po tatínkovi ledním medvědovi. Kumovi rodiče se už dávno rozešli a malý medvídek by rád poznal svého otce. Když se dozví, že tatínkovi hrozí velké nebezpečí, rozhodne se jít mu na pomoc. Pod arktickými ledovci spí ukrutná příšera El Niňo, ale led pomalu taje a všem medvědům, ostatním zvířatům, lidem i celé planetě hrozí strašlivá katastrofa. Na severním pólu pořádají zvířata velkou konferenci, u které Kuma a jeho přátelé nesmí chybět. Půvabné vyprávění s ekologickým poselstvím pro malé čtenáře provází milé ilustrace. V závěru knihy nalezneme Desatero pro planetu - jednoduché tipy pro děti, jak se chovat ohleduplněji k životnímu prostředí.
Vytvořil: ota61
Upravil: pan.Kchiu