Obsah: Jak spolu komunikujeme?

Jak spolu komunikujeme? : překonávání nesnází při dorozumívání

Kniha pojednává z pohledu psychologa o mezilidské komunikaci, způsobech, jak se navzájem dorozumíváme a jak spolu vycházíme.
Autor pohlíží na mezilidskou komunikaci ze čtyř stránek - věcné, vztahové, sebeprojevové a výzvové. To znamená, že při komunikaci s druhými je třeba vyjádřit srozumitelně věcný obsah. Dále je zde rozhodující, jak zacházíme s druhými lidmi, zda je skutečně přijímáme jako plnohodnotné partnery. Zároveň se během komunikace určitým způsobem projevujeme a sdělujeme i něco o své osobnosti. A v neposlední řadě se snažíme působit na druhé, ovlivnit je, někdy dokonce i zmanipulovat. Tento model mezilidské komunikace tvoří základ knihy. Text je proložen četnými vzorovými příklady z psychologické a psychoterapeutické praxe, ukázkami, jak správně i nesprávně lidé komunikují mezi sebou, jaké problémy se u nich objevují i jaké komunikační strategie se v běžném životě používají.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz