Obsah: Prorokova milenka

Historický román ze sedmého století zachycuje životní osudy Áišy, nejoblíbenější manželky proroka Muhammada.
Autor se snaží důsledně respektovat dějinné skutečnosti. Život Áišy sleduje od jejích devíti let, kdy se poprvé setkává s prorokem Muhammadem, zakladatelem islámského náboženství. Áiša v této složité době putuje společně s Muhammadem z Mekky do Medíny, kde prorok nachází nejen pevnou základnu pro další šíření své víry, ale stává se zároveň i vládcem, vojenským velitelem i zákonodárcem a postupně tak naplňuje vize o vybudování společnosti, postavené na nových politických a ideologických principech. Áiša zůstává v této obtížné situaci Muhammadovou věrnou spolubojovnicí a po jeho smrti se pokusí pro další generace zpracovat prorokův myšlenkový odkaz. Proto písemně uspořádá jeho výroky, které jí nadiktoval, čímž dává podnět ke vzniku koránu, svaté knihy pro všechny muslimy. Barvitá historická freska je příběhem ženy, která se pro arabský svět stala legendární a oslňující postavou a z tohoto důvodu jí byl i přiznán titul "Matka věřících".

Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz