Obsah: Poslední případ Agathy Christie

Detektivní román oživuje tradici klasických detektivek Agathy Christie v příběhu přitažlivého bohatého lorda, který jako detektiv-amatér vyšetřuje v Egyptě násilnou smrt mladého archeologa. Nový ředitel britských archeologických prací Howard Langton je zavražděn v egyptském hotelu v apartmá, kde v třicátých letech bydlela sama Agatha Christie. Langtonův přítel, příležitostný detektiv lord Percival, okamžitě odjíždí do Asuánu spolu se superintendentem Dodsonem ze Scotland Yardu, aby záhadný případ vyšetřil a uvedl pátrání egyptských úřadů na pravou míru. Jeho průzkum mezi společenstvím archeologů je zdařilý a pachatel je dopaden. Detektivní příběh s průměrnou zápletkou, již ozvláštňuje pojetí hlavního hrdiny: geniální urozený detektiv - amatér lord Percival, doprovázený nedovtipným \"Watsonem\" z řad londýnské policie, nemá daleko k parodii. Styl i jazyk je pojat mírně archaicky a připomíná staré detektivky, což může být vnímáno i jako jistá roztomilost.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize