Obsah: Mumie před soudem

Do Londýna počátku 19. století přiváží italský cestovatel a dobrodruh Belzoni řadu předmětů objevených během výzkumů v Egyptě, mimo jiné i pozoruhodně zachovalou mumii. Tu pro větší efekt zbaví v úzkém kruhu rituálních obinadel a amuletů, a to přes protesty přítomného duchovního a šlechtice. Krátce po představení umírá zmíněný duchovní i lšlechtic a také soudní lékař, který se chystal mumii pitvat. Egypťanovo tělo mizí a pátrání po něm i po vrahovi tří obětí, plné nečekaných zvratů, nijak neusnadní společenské nepokoje, které se po vzoru Francouzské revoluce snaží rozpoutat tajemný Littlewood. Uspěje elitní vyšetřovatel, inspektor Higgins, nebo mu práci překazí intriky politiků? Pomůže mu najít klíč k záhadě svérázná právnička lady Zuzana?
Strhující detektivní příběh ze starého Londýna, kde klíč k záhadě najdeme v náboženských představách starého Egypta.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize