Obsah: Paraziti

Životní příběhy slavného umělce, neméně slavné tanečnice a jejich tří potomků.
Psychologický román sugestivně vypráví o podivných vzájemných vztazích mezi třemi sourozenci z rodiny dvou známých umělců. Manželství slavného zpěváka a neméně slavné tanečnice bylo šťastné, ale značně nekonvenční. Oba si do rodiny přivedli dítě z předchozích vztahů, dceru a syna, z manželství se pak narodila nejmladší dcera. Všichni podědili jisté umělecké nadání, které dva starší nakonec uplatnili, nejmladší dcera nechává ležet ladem svůj výrazný malířský talent a pečuje o rychle stárnoucího sebestředného otce. Dva starší rourozenci, kteří nejsou pokrevně spříznění, si od útlého dětství vytvářejí svůj vlastní svět, kam nikdo nemá přístup, a v průběhu let se mezi nimi vytvoří velice pevný milostný vztah. Oba parazitují na citech svého okolí i na životě nejmladší sestry, která obětavě zažehnává krize v rodině a poněkud přehlížena nese praktické i citové následky nelegálního vztahu starších sourozenců.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize