Obsah: Zlatý hrad

Novodobý příběh Tristana a Isoldy, jehož děj se odehrává v prostředí Cornwallu 19.  století – právě takto lze nejstručněji charakterizovat román D. du Maurier Zlatý hrad, příběh lásky, které překoná i ty největší překážky. Tristanovský příběh se rozvíjí na pozadí velmi konkrétně a realisticky viděného prostředí a obklopuje milence rázovitými, plasticky prokreslenými postavami měšťáků, pevně svázaných s konvencemi viktoriánského století. Kniha staví na tradicích anglického románu a paralelním hledáním historické pravdy o Tristanovi a Isoldě a rozvíjením obdobného příběhu o stovky let později, vytváří svérázný typ díla na hranici realismu a novoromantismu, umocněného výrazným humanistickým cítěním. Silný milostný příběh symbolizuje lásku jako věčnou hodnotu, jejíž různé podoby jsou v konkrétních životních situacích zanedbatelné.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize