Obsah: Míň než nula

Jedna party za druhou, alkohol, drogy a sex. To čeká na osmnáctiletého Claye, když se na vánoční prázdniny vrací ze školy domů do Los Angeles. Ve společnosti „zlaté mládeže", bohatých dětí hollywoodských celebrit, se znuděně poflakuje od večírku k večírku a zkouší, kam až lze zajít. Ve chvílích vystřízlivění, kdy ho vyprazdňující zhýralý život pomalu začíná děsit, se snaží zachytit něčeho pevného... Marně. Zjišťuje, že nebezpečně zabředává do začarovaného koloběhu prázdnoty, pasivity a následného odcizení a letargie. Postupně se vnitřně vzdaluje rodině i přátelům a nakonec je rád, že se může vrátit zpátky do školy.
Román Míň než nula, syrový a zneklidňující obraz americké smetánky první poloviny osmdesátých let, vyšel ve Spojených státech poprvé v roce 1985 a sklidil chválu kritiky i čtenářů. Román byl zfilmován, stejně jako některá další Ellisova díla.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize