Obsah: Děti bouře

Patnáctá kniha série Amelia Peabodyová.

Zemí faraonů se přehnala první světová válka. Archeologové se vracejí na naleziště, aby odhalili tajemství, která jsou skryta pod přesýpacím pískem. Pozadu nezůstává ani rodina Emersonových. Se znovu nastoleným mírem sílí i poptávka po drahocenných artefaktech, ale rovněž nacionalistické hnutí, pro Angličany velmi nepříjemné. Z domu Cyruse Vandergelta zmizí vzácné starožitné šperky, další otazník vyvstane ve chvíli, kdy je domnělý zloděj nalezen mrtvý. Ramses prožije záhadné setkání s dívkou vydávající se za bohyni Hathor. Neohrožená Amelia se pouští do vyšetřování, to ji přivede na stopu ďábelského a velmi nebezpečného soupeře. Čím dychtivěji se ho snaží odhalit, tím víc se rozhoří plameny, které hrozí sežehnout nevinné a bezbranné oběti. Naplní se proroctví? I mladý had má přece jedovaté zuby.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize