Obsah: Strážce obzoru

Šestnáctá kniha série Amelia Peabodyová.

Skrytá v hloubi egyptské pouště leží Ztracená oáza. Je považována za svaté místo. Dostane se do ní jen ten, kdo vlastní starobylou mapu. Život se tam od 4. století našeho letopočtu takřka nezměnil. A právě z této vzdálené oázy přijíždí do anglického Kentu zvláštní posel, aby vyhledal archeologa Radcliffea Emersona a jeho rodinu.
Ztracené oáze totiž hrozí zkáza, protože zde řádí podivná choroba. Poslední nadějí je, že pomůže právě učený Emerson.
Ale není to léčka? Nemíní se tamější král pomstít za to, že odsud před několika lety odvedli unesenou anglickou dívku Nefret, jež byla vychovávána jako vysoká kněžka kultu bohyně Eset?
Odpovědi dřímají daleko na východě, střeží je věčně rozpálený pouštní písek. Emersonovi zatím mají jistotu pouze v tom, že je strastiplná cesta. A na každém kroku může číhat smrt.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize