Obsah: Kdy přijde můj konec ...

Dynastie Morlandů - část 30.

Třicáté pokračování rodinné ságy příslušníků anglického rodu se odehrává v letech 1915-1916.
Těžké a dlouhotrvající bitvy mezi spojeneckou a německou armádou ve Francii u Loos, u Verdunu i na Sommě přinesly sice mnoho obětí, ale nepřispěly k vítězství ani jedné strany válečného konfliktu. Také někteří muži z yorkshirské, londýnské i americké větve rodu jsou v bojích na západní frontě raněni a zabiti. Po smrti Neda Morlanda, vyznamenaného in memoriam Válečným křížem, se jeho žena Jessie vydává do Londýna, kde nastoupí k dobrovolnickému sboru a nachází své uplatnění jako skutečná ošetřovatelka ve vojenské nemocnici. Její velká láska, bratranec Bertie Parke, je rovněž vyznamenán a povýšen na majora, bratr Jack Compton, vynikající pilot, je po zranění opět povolán do služby a bratr Frank umírá v bitvě na Sommě. Violet vyvolá svým milostným vztahem k nadanému malíři Laidislawovi mezi londýnskou vyšší společností skandál. Šťastné chvíle prožité na odlehlém místě v Norfolku však přeruší povolávací rozkaz.
Vytvořil: java
Upravil: java