Obsah: Nepokojná duše

Dynastie Morlandů - část 27.
V roce 1912 vyplouvá z Anglie do Ameriky oslnivý Titanic, na jehož palubě cestuje Teddy Morland s rodinou své neteře do jejich nového domova
Drama zkázy Titaniku, kterou Teddy a jeho rodina jako zázrakem přežijí, má ovšem tragický dopad na další život všech větví rodiny. Teddy Morland je v Americe díky novinářské honbě za senzacemi obviněn, že se neprávem dostal na jeden ze záchranných člunů, a anglická společnost toto obvinění bezhlavě přijímá. Rodina je společensky deklasována, Teddy a jeho nejbližší se stáhnou do ústraní a dlouho trvá, než je jméno Morlandů očištěno. Lidé ostatně v této hektické době začínají mít i jiné starosti - zemi sužují stávky a sociální nepokoje, ženské hnutí o sobě dává čím dál razantněji vědět a vláda proti sufražetkám zakročuje stále ostřeji. V tomto boji výrazně vystupuje do popředí Anne Farralineová, s jejímiž radikálními názory rodina sice úplně nesouhlasí, ale je vždy připravena nabídnout jí útočiště. Všechny společenské problémy a osobní starosti ale na závěr knihy překrývá šok z vyhlášení 1. světové války.

Vytvořil: java
Zdroj: www.mlp.cz