Obsah: Ledová kráska

Dynastie Morlandů - část 22.

Děj této části cyklu se odehrává ve znamení končící viktoriánské éry a autorčin zájem se i tady soustředil především na osudy žen z úctyhodné rodiny Morlandů.
Na Morland jako nová paní přichází nevěsta Benedictova nejstaršího syna, která se hodlá ujmout vlády tvrdou rukou a snaží se odstranit své švagrové co nejdříve z domu. Doplácí na to šestnáctiletá Henrietta, provdaná za staršího duchovního, který nepožaduje na rodině žádné věno. Londýnská větev rodiny prožívá skandály kolem Venetie, která jako jedna z prvních žen v Anglii chce studovat medicínu a platí za to zákazem přístupu do rodného domu. To vše se odehrává na pozadí dějinných událostí, které svým dopadem ovlivňují větší či menší mírou osudy jednotlivých členů rodiny.

Vytvořil: java
Zdroj: www.mlp.cz