Obsah: Větrný mlýn

Výbor z prozaické tvorby největšího současného španělského autora přináší tři romány (Rodina Pascuala Duarta, Nové příhody a nehody Lazarilla z Tormesu, Větrný mlýn) a šest novel a povídek (Klub mesiášů, Zavinilo to jaro, Četníkův zločin, Pouť, Santa Balbina 37, plyn v každém bytě, Nepochopený tvůrce Timoteo).
Soubor povídek známého španělského autora, který odkrývá charaktery svých hrdinů, především v době po občanské válce ve Španělsku. Soubor z nejrůznějšího prostředí má společnou autorovu hlubokou znalost jazyka a jeho zákonitostí spolu s mistrným převedením do umělecké podoby, dále pak syrový a sarkastický, černým humorem podbarvený způsob podání řady typických aspektů španělského života.

Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 08.09.2024
Den 50. výročí úmrtí Elstner F.A.