Obsah: Poutníci

Román nositelky Nobelovy ceny je v prvé řadě krásným milostným příběhem mezi ilegálním imigrantem a dcerou bohatého obchodníka, která se snaží vymanit z prostřední, jímž pohrdá. Ona je běloška, on Arab z chudé muslimské rodiny. Přes odpor svých rodin se nakonec vezmou, a přestože jejich vztah musí projít mnoha bolestnými proměnami, zůstává pevný a silný. Paradoxně román končí tím, že Ibrahim odchází zkoušet štěstí v Americe, zatímto Julie zůstává s rodinou v beduínské vesnici… Ve druhém plánu je to i román o způsobech cesty či putování, o napětí mezi emigrací a imigrací, o hledání vytoužené země a setrvávání v tradicích. Spisovatelka brilantně reflektuje vysoce aktuální témata globalizovaného světa.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize