Obsah: Magnetická pole

Sborník surrealistické poezie, prózy, kreseb, koláží, také statí a esejů o surrealismu od autorů zahraničních i našich. Zahrnuje kromě úvodních statí, poznámek a otázek kapitoly Předchůdci, Francouzský surrealismus a Belgičané, K českému surrealismu, Předchůdci českého surrealismu, Surrealistická skupina 1934-1939, Slovenský nadrealismus, Český surrealismus za okupace a po válce.   Čtenář se zde setkává se jmény jako např. Breton, Eluard, Peret, Ernst, Aragon, Desnos, Biebl, Štýrský, Kundera, Novalis, Mácha s výtvarníky Dali, Picaso, Ernst, Man Ray, Štýrský, Toyen, Šíma, Medek, Fára, Istler a další. Obě části jsou uvedeny úvodem Jana Tomše.
Knihu doplňuje gramofonová deska "45" s recitací ukázek v podání J. Kepky a L. Munzara a s doplňující Komorní svitou J. Rychlíka.
Reprodukcemi z Dictionnaire abrégé du surrealisme a z knihy Georgese Hugneta Septieme quart de des doplnil a obálku a vazbu navrhl Libor Fára

Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize