Obsah: Orlí hnízdo

Barvitý román australské autorky se odehrává v Queenslandu v 2. polovině 19. století a líčí život rodiny anglických přistěhovalců na třtinové plantáži. Mladý Londýňan se rozhodne zbohatnout, vymanit se z vlivu svého otce a proto koupí v Austrálii třtinovou plantáž, kde se chce natrvalo usadit. S manželkou, tchánem a švagrovou se vydává na dobrodružnou cestu do nového domova s vidinou blahobytného života, aniž by měl přesnou představu, co ho jako majitele plantáže očekává. Zkušený správce, zvyklý pracovat s domorodci i s otroky, s majitelem přichází často do konfliktu, neboť ten chce co nejrychleji zbohatnout a nerespektuje ani přírodu, ani místní zvyklosti. Plantážníkova nenápadná něžná žena se musí potýkat nejen s nezvyklým prostředím, ale i s šokem, který jí způsobí manželův poměr s její vlastní sestrou. Krizi vyřeší definitivně až ničivá povodeň, která srovná plantáž se zemí, odhalí skutečné charaktery lidí, a hrdince dá možnost projevit se jako cílevědomá odvážná žena, která bere život do vlastních rukou.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize