Obsah: Komisař Gideon má starosti

Sexuální vraždy, únosy a vydírání, padělání peněz, loupeže v klenotnictví, to jsou případy tohoto jakéhosi simultánního detektivního románu z londýnského prostředí, ve kterém komisař Gideon musí řešit vždy několik kriminálních činů současně. Jde o neobvyklý typ detektivního románu, rozbíhajícího se do šíře (někdy nad schopnost čtenářovy orientace) avšak dávající čtenáři reálnou představu, jak se pátrání na jednom případu nevyhnutelně prolíná spátráním na případech jiných. Jeden ze seriálu příběhů o komisaři Gideonovi, které autor podepisuje jedním ze svých 25 pseudonymů - J. J. Marric.
V příběhu řeší komisař Gideon ve funkci za spolupráce svých podřízených souběžně několik případů, mimo jiné únos mladé Američanky, vraždu italského obchodníka, vloupání do klenotnictví, prodej pašovaných hodinek a jiné. V závěru jsou některé případy rozřešeny, další autor ponechává neuzavřeny.

Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize