Obsah: Na křídlech orlů

Děj autentického příběhu se odehrává v Iránu koncem 70. let, kdy vzrůstá síla protišáhovské opozice, jež vyústila v revoluci.
Skutečný a velice dramatický příběh skupiny Američanů se odehrává během revolučních změn v Íránu v letech 1978-1979. Dva vedoucí pracovníci americké firmy jsou protiprávně zadrženi íránskými úřady. Bez pasů a soudního jednání jsou několik týdnů vězněni a vyšetřovatel žádá nehoráznou kauci. V Teheránu panuje všude chaos, na ulicích se střílí, a majitel firmy a několik spolupracovníků hledají způsob, jak pomoci svým přátelům. Nejprve oficiálně, přes ministerstva a vevyslanectví, později pomocí různých konexí. Když vše selže, rozhodnou se je osvobodit sami, ale teprve na místě zjišťují, jak je situace zoufalá. Vězněným se podaří utéci až při útoku davu na věznici. Nikdo z nich ale netuší, že to nejhorší je všechny teprve čeká: velmi nebezpečná cesta z rozbouřeného Teheránu neklidným Íránem, ovládaným místními náčelníky, do Turecka.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize