Obsah: Sázka na vítěze

Sázka na vítěze : detektivní příběhy z dostihů / vybral a uspořádal Richard Peyton
Soubor devíti převážně detektivních povídek z dostihového prostředí seznamuje se specifickou oblastí detektivního žánru v anglické a americké literatuře. Dramata ve světě koňských dostihů fascinují nejen diváky, ale odjakživa také čtenáře nejen v Anglii, ale také v Americe, Austrálii a dokonce i v Indii, kde všude se zápletky jednotlivých příběhů odehrávají. Sestavovatel se snažil zmapovat tuto atraktivní tematiku od jejích prvopočátků na konci 1. poloviny 19. století v tvorbě Anguse Reacha až k autorům z počátku 20. století (Kipling, Wallace, Gould). Každá z ukázek je doplněna stručnými biografickými údaji o autorovi.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize