Obsah: Moje paličaté IQ

MOJE PALIČATÉ  IQ představuje v tvorbě autora knihu, nesoucí všechny příznačné rysy jeho čtenáři oblíbeného vypravěčství. Příběh dívky, která se "rozkoukává" kolem sebe ve světě, v lidských vztazích i ve vlastním jednání a chování, a která přitom bezpochyby projevuje víc než dost samostatnosti, osobitosti a postřehu, je tu podáván s určitým nadhledem, s humorem a nadsázkou. Příběh je od prvních stránek rozehrán tak, že autor sám se jím zřejmě zvlášť bavil a prožíval jej se zřetelnou odlehčeností, v pohodě mysli a s hravostí. Můžeme si být zcela jisti, že kdo vezme tuto novelu do ruky, bude ho v tom následovat. A že to budou patrně hlavně osoby něžného pohlaví, není třeba dodávat.

Román vypráví příběh ženy, která na prahu středního věku, v obtížné životní situaci rekapituluje svůj život, který nakonec přijímá se všemi jeho výzvami.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize