Obsah: Příběh mladého Shakespeara

Příběh mladého Shakespeara : románová mozaika  / Břetislav Hodek        1. vyd    . - Praha: Evropský literární klub ; Euromedia Group, 1999  . - 271 s. : 1 portr. ; 22 cm        ISBN 80-86316-00-9, 80-242-0042-2  : Kč∼199, 00

Románová mozaika, vycházející z historických materiálů, sleduje prvních a rozhodujících osmadvacet let života let slavného dramatika.
Autor uvádí čtenáře do rozporuplné doby vlády královny Alžběty I. , dává mu nahlédnout do Shakespearova dětství, seznamuje s jeho prvními básnickými pokusy, osvětluje i vznik jeho Sonetů. Stává se svědkem jeho raného a v podstatě dohodnutého sňatku, i s důvodem odjezdu do Londýna. Líčí, jak se pozvolna stává Shakespeare dramatikem i hercem. Román končí londýnskou premiérou první slavné autorovy hry, Richarda III.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz