Obsah: Problémy slovanské recepce díla R. M. Rilka

Monografická studie, s úvodem (s. 7-12) a s kapitolami: R. M. Rilke a hledání moderního básnického jazyka (s. 13-24, s podkapitolami: Život R. M. Rilka jako "umělecké dílo"; Filosofické aspekty Rilkova básnického jazyka); Česká kultura a R. M. Rilke ve vzájemných vztazích (s. 25-120: Problémy vztahů R. M. Rilka a české literatury; Kulturní situace Prahy; Jaroslav Vrchlický a R. M. Rilke; (Středo)evropský kontext symbolistické poezie; Otokar Březina a R. M. Rilke; R. M. Rilke a Jan Zahradníček; R. M. Rilke a Vladimír Holan; R. M. Rilke a Jiří Orten; R. M. Rilke a Jan Skácel); Rainer Maria Rilke a slovenská literatura (s. 121-138); Rainer Maria Rilke a polská literatura (s. 139-154); Rainer Maria Rilke a ruská literatura (s. 155-177, mj. R. M. Rilke a Marina Cvetajeva); Závěr (s. 179-183); se soupisem literatury (s. 187-195); s průběžně zařazovanými ukázkami z českých překladů R. M. Rilka.
Vytvořil: ota61
Upravil: ota61