Obsah: Politikův umělec a umělcův politik

Politikův umělec a umělcův politik : výbor z publicistických textů  / Zdena Bratršovská, František Hrdlička            . - Praha: Votobia, 2002  . - 166 s. ; 20 cm        ISBN 80-7220-122-0  : Kč∼129, 00

Soubor fejetonů, esejů a recenzí autorské dvojice novinářů z let 1990-1997 o české politice, kultuře, literatuře, jazykovědě, divadle i české národní povaze.
Reedice statí a časopiseckých článků je rozdělena na čtyři části. Prvá obsahuje několik studií a esejů o české literatuře před i po roce 1989. Další část nazvaná "Úvahy a komentáře" přináší zamyšlení o každodenních problémech občanů i českém národním naturelu. Část s názvem "Fejetony" komentuje změny roku 1990 v životě Čechů, jako např. možnost cestovat kamkoliv či žebrotu bezdomovců. Poslední oddíl je věnován literárním a jazykovědným recenzím. Kniha je doplněna jmenným rejstříkem a ediční poznámkou.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz