Obsah: Píseň tajemství

Čtvrtá kniha z Cyklu písní.

Kouzelně romantický cyklus Písní zavádějící čtenáře do 13. století pokračuje již čtvrtým dobrodružným příběhem.
Neteř Damona Le Marka, spanilá Daria de Fortescue, je během své cesty ke svatebnímu obřadu unesena. Únosce, Edmond z Clare, požaduje její věno pod pohrůžkou, že dívku znásilní.
Damon požádá o pomoc Rolanda de Tournay, který se v kněžském převleku vloudí do hradu a Darii vysvobodí. Obává se však dalších Edmondových útoků a rozhodne se ukrýt dívku na čas ve Walesu.
Po cestě však onemocní a Dariina přehnaná péče o zachránce způsobí, že dívka otěhotní, avšak Roland otcovství tvrdohlavě popírá.
Edmond je stále pronásleduje, a tak se běženci uchylují pod ochranu královského páru. Tomu se zželí Darie a přikáže Rolandovi, aby se s ní oženil, v přesvědčení, že pro zpěčující se nevěstu a zachmuřeného ženicha bude manželství nejlepším řešením.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 08.09.2024
Den 50. výročí úmrtí Elstner F.A.