Obsah: Návrat do Sighetu

Židovský spisovatel zachycuje prostřednictvím krátkých, mistrovsky psaných a hluboce lidských povídek vlastní tragický osud neoddělitelně spjatý s údělem židovského národa. V úvodních povídkách představuje autor postavy a figurky ze zaniklého světa židovského společenství, jak je poznal v dobách svého dětství v malém městečku v rumunských Karpatech. Další okruh povídek s tématem koncentračního tábora je svědectvím o nevyslovitelných pocitech a prožitcích, vzpomínkou na mrtvé příbuzné a přátele, na situace, kdy ztráta naděje a víry u jedněch byla vyvážena obrácením k Bohu u jiných. Závěrečné povídky ze života po 2. světové válce vypovídají o vykořeněnosti, ztrátě orientace a smyslu života i o vnitřní potřebě vyrovnat se s trýznivou skutečností holocaustu.

Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize