Obsah: Soudci

Dramatický román s psychologickým podtextem vypráví o skupině lidí, kteří se ocitli v mezní situaci a jsou přinuceni soudit svůj život. Letadlo na trase z USA do Izraele se dostane do potíží a je přinuceno ve sněhové bouři přistát na malém letišti v Connecticutu. Místní obyvatelé si trosečníky rozeberou do svých domovů. Pětice lidí se dostává do domu záhadného člověka, který si říká soudce. Pro pět lidí nastává horor. Formou jakési hry, jsou přinuceni účtovat se svým životem. Příběh graduje v pocitech hrdinů od úžasu či zlosti až po skutečnou úzkost a strach o život. Román je zamyšlením nad obsahem a smyslem, který dává člověk své existenci a nad dimenzí času z hlediska lidského i filozofického.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize