Obsah: Utajené překlady

Utajené překlady   / Rudolf Havel  ; k vyd. připr. , bibliogr. a ed. pozn. naps. Františka Havlová, Vladimír Justl; dosl. naps. a fot. portrét zhot. Vladimír Justl; kresby Rudolf Havel      Vyd. 1    . - Praha: Torst, 1996  . - 229 s. : 1 fot. ; 20 cm  . - (Poezie; sv. 15)      ISBN 80-85639-80-7  : Kč∼138, 00

Svazek obsahuje všechny dosud známé překlady významného českého literárního historika, textologa a lexikografa.
Vedle lásky k poezii projevil autor ve svých překladech obrovský vztah k českému jazyku, znalost všech jeho jemných nuancí i záludností. Ve svazku jsou zastoupeny především artistní texty, jimiž mnoho překladatelů prověřovalo své schopnosti a talent (Puškin, Poe, Goethe, Rilke, Morgenstern, Verlaine). Havel jako překladatel projevil obdivuhodnou vynalézavost, smysl pro jemné slovní odstíny i pro zachování strukturálního řádu básně. Doslov V. Justla.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz