Obsah: Povídky

Povídky   / Robert Musil  ; předml. naps. Růžena Grebeníčková; z něm. originálů přel. Anna Siebenscheinová, pov. Grigia přel. Aloys Skoumal      Vyd. v tomto souboru 2    . - V Praze: Euromedia Group ; Odeon, 2000  . - 380 s. ; 17 cm  . - (Světová četba; sv. 580). - Orig. : Nachlass zu Lebzeiten      ISBN 80-207-1065-5  : Kč∼189, 00

Povídková sbírka z díla významného rakouského autora 1. poloviny 20. století přináší většinou individuální milostné příběhy.
Povídky líčí komplikované vztahy mezi mužem a ženou a některé z nich mají výrazné autobiografické prvky. Dějová linie povídek je zdánlivě jednoduchá a přímá, ve všech je však patrný rozpor mezi racionálním poznáním a mnohoznančnou interpretací těchto dějů, které tak dostávají v konečném vyznění symbolický význam.
Vytvořil: ota61
Upravil: pan.Kchiu