Obsah: Vzpomínky (1913-1945)

Vzpomínky (1913-1945)   / Eduard Goldstücker  ; dosl. Lenka Reinerová      Vyd. 1    . - Praha: G plus G, 2003  . - 150 s. : fot. ; 21 cm        ISBN 80-86103-63-3  : Kč∼175, 00

Kniha vzpomínek předního germanisty, literárního teoretika a diplomata-jednoho z nejvýraznějších představitelů čs. levicové inteligence.
V knize autor přibližuje své dětství na východním Slovensku, gymnaziální léta v Košicích i období studií na filozofické fakultě v Praze, kde se formuje jako germanista i levicový intelektuál. Máme možnost nahlédnout do životních osudů výjimečné osobnosti, která vždy stála za svými životními postoji. Profesor Goldstücker byl nejen uznávaným kafkologem, ale i vůdčí osobností Pražského jara. Po své druhé emigraci působil na předních světových univerzitách a definitivně se vrátil domů až v roce 1991. Kniha je v závěru opatřena doslovem jeho dlouholeté přítelkyně spisovatelky Lenky Reinerové.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz