Obsah: Vendula

Vendula aneb Francouzština pro pokročilé   / Hermína Franková  ; ilustr. Jiří Petráček      2. , přeprac. vyd    . - Praha: Amulet, 2000  . - 158 s. ; 21 cm  . - (Oáza)      ISBN 80-86299-45-7  : Kč∼145, 00

Příběh dětí z malého městečka, které na konci války zachraňují mladého uprchlíka z německého transportu.
Píše se rok 1945, v Praze jsou zavřeny školy, rodiče posílají Vendulu k tetě do malého městečka. V městečku se Vendula seznámí s partou kluků. Děti jednoho dne objeví u fotbalového hřiště vystrašeného kluka, který mluví francouzsky. Vendula se stává pro partu nepostradatelnou, protože ona jediná se s Paulem domluví. Děti se snaží uprchlému vězni pomoci, i když je to moc nebezpečné a všichni mají strach. Napínavý příběh je určen především starším dívkám.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz