Obsah: Původ poezie

Původ poezie : proměny poetické inspirace v evropských kulturách  / Sylva Fischerová, Jiří Starý (edd. )        Vyd. 1    . - Praha: Argo, 2006  . - 302 s. : il. ; 21 cm        ISBN 80-7203-852-4  : Kč∼299, 00

Sborník věnovaný historii básnictví a zdrojům umělecké inspirace u poezie evropské i mimoevropské v období od starověku po moderní básnickou tvorbu.
Motivací pro vydání tohoto sborníku byla dle autorů absence kvalitní literárněhistorické publikace, která by připouštěla možnost, že poezie je svého druhu nesamozřejmým literárním útvarem. Autoři v této knize připouští, "že aby vznikla i ta nejmenší báseň, musí se někde odehrát něco podstatného; něco, co člověka přinutí vyjádřit své představy a city". Součástí každé kapitoly je bibliografie. Autoři věnovali svou pozornost poezii staré Číny, antického Říma, evropské středověké tvorbě i některým moderním básnickým dílům.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz