Obsah: Cesmínka a tajemná loď

Další příběhy ze série o Mořských vílách. Tentokrát nás bude provázet mořská víla Cesmínka za hledáním nových krystalů se zázračnou mocí, která může pomoci zničit zlou Mantoru. Při své cestě za záchranou Korálového království jsou Cesmína a její kamarádky Sestřičky moře unavené a chtějí, aby jim Cesmínka vyprávěla nějaký příběh. Vypráví tedy o nejznámějším vraku Lady Jane a jejím majiteli rytíři Richardovi a jeho manželce Lady Jane. Při vyprávění napadne Cesmínku, že by nebylo špatné, najít tuto potopenou loď. Za pomocí mořské želvy ji najdou. Najednou se rozpoutá prudká bouře, při níž na útesy narazí loď s kovovými sudy plnými chemikálií. Ze dvou barelů začíná vytékat do moře černá nebezpečná látka. Aby mořské víly mohly zachránit živočichy a rostliny před smrtí, musí díry v barelech ucpat. Nejdříve je však potřeba najít na dně moře rubíny, které tam kdysi hodila vděčná Lady Jane. Jak to dopadne se Sestřičkami moře?
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize