Obsah: Praha s dětmi na krku

Praha s dětmi na krku, aneb, Výlety pro malé nožky
Průvodce po nejvýznamnějších pražských památkách a zajímavostech historického jádra je určen návštěvníkům Prahy s malými dětmi (0-8 let). Cílem průvodce není poskytnout úplné informace o historii jednotlivých památek. Ty slouží spíše jako kulisy poutavých příběhů, pomocí kterých rodiče mohou vzbudit zájem dítěte o navštívené místo. Průvodce je zaměřen velmi prakticky a řeší problémy, které čekají na turisty s malými dětmi, jako například, kde je možné dítě bez problémů přebalit a nakojit, které restaurace jsou nekuřácké a nabízejí jídlo vhodné pro malé děti, kde najdeme dětské koutky a hřiště apod. Jednotlivé trasy jsou navrženy tak, aby je bylo možné bez problémů absolvovat s kočárkem a aby nebyly náročné pro nožičky malých dětí. Na konci knihy je seznam restaurací přátelských k dětem (např. dětský nebo nekuřácký koutek) a seznam dětských hřišť, koutků a center v Praze.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize