Obsah: Přicházím za tebou

Přicházím za tebou   / Vojtěch Cach  ; ilustr. Jan Havlic      1. vyd    . - Plzeň: Západočeské nakladatelství, 1973  . - 214 s.           : Kč∼27, 00

Psychologická novela líčí životní drama manželky bývalého nacisty, který se aktivně podílel na teroru proti francouzským vlastencům a který opět v západním Německu zastává politickou funkci.
Žena, která o manželovi mnoho let nic neví, žije se svou dospívající dcerou v Karlových Varech klidně a spokojeně do okamžiku, kdy na filmovém festivalu pozná svého nezvěstného manžela pod cizím jménem. Nenajde v sobě odvahu seznámit dceru s minulostí jejího otce a na její naléhání přijímá pro sebe i pro ni pozvání k návštěvě. Během pobytu poznává dívka skutečnou povahu člověka, který se neštítí vraždy, aby zakryl svou minulost a nepokazil svou kariéru.
Vytvořil: ota61
Upravil: pan.Kchiu