Obsah: Toulky českou minulostí 9

Toulky českou minulostí ; Díl 9. Velké příběhy Habsburků na sklonku jejich vlády  / Petr Hora-Hořejš        1. vyd    . - Praha: Baronet ; Via Facti, 2002  . - 223 s. : il. , fot. , reprod. ; 30 cm        ISBN 80-238-8971-0  : Kč∼399, 00

9. díl popisuje osudy posledních Habsburků, zejména hlavního protagonisty - Františka Josefa I.
Kniha podrobně líčí celý život rakouského císaře jako symbolu pomalu zanikajícího mocnářství. Současně s tím jsou vykresleny portréty a osudy dalších výrazných osobností - zejména členů rodu a významné události až po sarajevský atentát. Obšírně, důkladně a přitom čtivě zpracovaný text je doplněn mnoha reprodukcemi, kresbami a fotografiemi, což vše ilustruje život u dvora, ve Vídni i v celém Rakousku na sklonku 19. století a v předvečer 1. světové války.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz
Dnes je 08.09.2024
Den 50. výročí úmrtí Elstner F.A.