Obsah: Toulky českou minulostí 2

Toulky českou minulostí ; Díl 2. Od času Přemysla Otakara I. do nástupu Habsburků (1197-1526)  / Petr Hora  ; il. Jiří Běhounek      1. vyd    . - Praha: Práce, 1991  . - 454 s. ; 30 cm  . - (Kamarád)      ISBN 80-208-0111-1  : Kč∼146, 00

Populární výklad českých dějin za vlády posledních Přemyslovců a Lucemburků. Reformace a husitské revoluční hnutí. Jagellonské období a nástup Habsburků.
Jeden z nejúspěšnějších a nejzdařilejších projektů popularizujících české dějiny. Tematicky a chronologicky uspořádané kapitoly jsou doplněny margináliemi, které doplňují či vysvětlují obsah textu. Nesoustřeďují se pouze na politické dějiny, ale věnují se i dějinám každodennosti, kulturním dějinám a zajímavým souvislostem a spojitostem významných událostí národních dějin se současností.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz