Obsah: O valdštejnském lvu

O valdštejnském lvu : pověsti z moravských hradů  / Helena Lisická  ; il. Vlasta Baránková      Vyd. 1    . - Třebíč: Blok, 2008  . - 100 s. ; 22 cm        ISBN 978-80-86868-29-5  : Kč∼175, 00

Dvanáct pověstí, jejichž děj se vždy odehrává na některém z moravských hradů či zámků. Knížka je vhodná pro dětské i dospělé čtenáře.
Pověsti této knížky jsou vybrány ze souboru "Z českých a moravských hradů" (r. 1977). Oproti původnímu vydání k žádným větším úpravám nedošlo. Čtenáři zde naleznou mj. pověst o žárlivé paní Johance, o dvanácti loupeživých rytířích, kteří se vydávali za muzikanty nebo o valdštejnském lvu, jenž připravil o život mladého šlechtice a několik dalších pověstí, které v sobě skrývají cosi starodávně tajemného.
Vytvořil: ota61
Dnes je 18.10.2024