Obsah: Junky & smrt

Junky & smrt : autentický příběh o drogové závislosti    / Sest. Jiřina Drnovcová z osob. deníku a korespondence svého zemřelého syna Radka Drnovce; text upr. a předml. opatř. Zdeněk Lebl      1. vyd    . - Praha: Fortuna, 2005  . - 136 s. , [8] s. fot. ; 21 cm        ISBN 80-7168-950-5  : Kč∼125, 00

Skutečný příběh drogově závislého středoškolského studenta z Prahy viděný očima jeho rodičů, sourozenců a přátel.
Radek Drnovec se narodil v roce 1980 jako druhý syn v dobře finančně zajištěné rodině vrchního číšníka v hotelu. Po šesti letech i s třetím dítětem emigrovali do NSR a později do Jihoafrické republiky, odkud se po změně poměrů vrátili zpět do vlasti. V Praze dokončil základní školu a byl přijat na střední hotelovou školu. Bystrého, citlivého a dobrosrdečného chlapce přivede touha po extrémních zážitcích až ke konzumaci tvrdých drog. V deváté třídě se dostane k marihuaně a v prvním ročníku přejde k pervitinu a heroinu. Začne zanedbávat studium, většinu času tráví s přáteli na večírcích, v klubech a diskotékách. Střední školu nedokončí a s pomocí rodičů si najde místo číšníka. Finanční prostředky mu však nestačí, a tak krade nejen doma, ale i v práci a obchodech. Se svou přítelkyní, také závislou na drogách, se nakonec rozhodnou, že se podrobí léčbě. Zdá se, že pobyt v Psychiatrické léčebně v Horních Beřkovicích bude pro něj znamenat rozhodující obrat k normálnímu životu. Ukáže se však, že to byla pouhá iluze, a tak jeho život končí ve dvaceti letech na předávkování heroinem. Radkova matka ve snaze varovat před účinky drog shromáždila v knize úryvky z jeho deníku, básně, korespondenci i krátké vzpomínky přítelkyň, kamaráda, učitelky i obou bratrů.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz