Obsah: Ženy vidí za roh

Opravdu vidí ženy za roh? Jsou tak předvídavé, jasnozřivé a empatické, jak se o nich říká?
S milencem na vytouženou dovolenou se vydává korpulentní profesorka v povídce Haliny Pawlowské. Až v řecké rodině obrů se cítí křehounká jako cukřenka. Alice Nellis píše o tom, jak snadno může banalita přerůst v hrozící manželskou krizi. Že vztah se ženatým mužem asi není cestou ke štěstí, nakonec pochopí hrdinky Ireny Obermannové. Do nitra pomalu stárnoucí herečky, kterou vyhodili z divadla, nahlíží Irena Dousková. S nadhledem přibližuje svět ženského bulváru Věra Nosková. Žít v jistotě a pohodlí nebo riskovat a začít znovu? ptá se frustrovaná manželka v povídce Petry Soukupové. Doslova šok zažije matka až chorobně milující svého syna v příběhu Hany Andronikové. Najde se muž, co by chtěl ženu, která od dětství vidí za roh? Právě o tom píše Daniela Fischerová. Po letech navázat přetrženou nit se pokoušejí bývalí milenci v krátké próze Evy Lustigové.

Sestavil Boris Dočekal
Povídky:
- Halina Pawlowská: U Tří dubů
- Alice Nellis: Chceš čaj?
- Irena Obermannová: Hra na lež
- Irena Dousková: Divná čtvrť
- Hana Andronikova: Chci tvé blaho jen!
- Věra Nosková: Živitelka
- Petra Soukupová: Rizoto