Obsah: Paměť básníka

Paměť básníka : Z mého orloje: (vzpomínky na přítomnost)  / Jiří Kuběna  ; dosl. Pavel Kosatík      Vyd. 1    . - Brno: Host, 2006  . - 454 s. , 76 s. fot. ; 24 cm        ISBN 80-7294-186-0  : Kč∼359, 00

Obsáhlé autobiografické vzpomínky známého českého historika umění a básníka na dětství a dospívání, na zajímavé lidi, s kterými se během svého života autor setkal.
Autor rekapituluje svůj dosud prožitý život, poctivě popisuje reálie a fakta, vše je však zahaleno trochou patosu a rezervou poetického nadnesení. Poměrně racionálně vykresluje život na pražské Hanspaulce, malá lidská hrdinství i zrady, stěhování do Brna. Celou knihou se prolínají osudy jeho přátel, kteří mu vplouvají do života, kde někteří zakotví více než pevně.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz