Obsah: Tři šupiny vánočního kapra

Poetické texty přinášejí sedm vánočních příběhů pro dospělé a sedm pohádek pro děti s tematikou vánočních Krkonoš, jsou doprovázeny celostránkovými ilustracemi E. Sopka.
První kapří šupinka je vzpomínková - autorka nás v ní zavádí do vánočního času svého dětství. Ve druhé šupince - krkonošské, přibližuje dlouhé a drsné horské zimy, těžký život lidí na horách. Poslední, třetí šupinku, tvoří sedm pohádek: Tkalcovská, Pašerácká, Ševcovská, Perlařská, Řezbářská, Śtědrovečerní a Tříkrálová. Nechybí v nich kouzlo Vánoc, poctiví a přímí horalé ani spravedlivý Krakonoš. Knihu uzavírá neméně poetický doslov Evy Hudečkové, ve kterém se vyznává nejen ze svého vztahu k Vánocům, horám, ale i pohádkovým textům Marie Kubátové.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz