Obsah: Kariéra bílé vrány

Kariéra bílé vrány   / Marie Kubátová            . - 1970            : Kč∼25, 00

Soubor šesti povídek, jejichž společným námětem je mateřská láska ve všech podobách.
Jak to bylo s vdovou - je citlivou a dojemnou parafrází biblické látky o vdově, která svou chudou polévkou pohostila Krista. Matka kopce - je humorným vyprávěním o krkonošské venkovance , která dovede do práce zapřáhnout celé okolí. Matka devětsilu - shrnuje dva příběhy: příběh moudré venkovanky a příběh učené botaničky, která svým postojem k vědě pohoršuje společnost. Maminka pohádkové knížky je nejdelší a silně autobiograficky zaměřenou. Autorka vzpomíná na své dětství. Kariéra bílé vrány - je smutný příběh matky-novinářky, která, aby uživila děti odchází do továrny. Rozhovor s kmotřičkou - je rakapitulace umírající ženy, která účtuje se svým životem.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz