Obsah: Můj otec kapitán

Můj otec kapitán : román dívčího mládí  / František Křelina  ; k vyd. připr. Luisa Nováková; ilustr. Antonín Stoják      Vyd. 3. , ve Vydavatelství Blok 1    . - Třebíč: Blok, 2001  . - 401 s. ; 22 cm        ISBN 80-7268-091-9  : Kč∼189, 00

Román pro mládež odehrávající se v době protektorátu je příběhem patnáctileté Vlasty, která po tragické smrti otce hledá své místo mezi lidmi.

Vlastu od jejích tří let vychovával sám otec, kapitán československé armády. Za heidrichiády byl za schvalování atentátu popraven společně s Vlastinou nevlastní matkou. Vlasty se potom ujal nevlastní strýc a adoptoval ji. Při snižování počtu studentů na českých středních školách je Vlasta vyloučena ze studia na vyšší dívčí škole. Přihlásí se na výpomoc při žních, a tak odchází z Prahy a odjíždí pracovat na statek poblíž Turnova. Časem zjišťuje, že v místě probíhá odbojová činnost proti německým okupantům. Vlasta přispěje svým dílem a dokáže, že je "kapitánova dcera".

Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz